Poza możliwe. Jeden żołnierz, czternaście szczytów. Moje życie w strefie śmierci

Indeks katalogowy: 9788328391017

  • Dostępność: Brak
  • Czas dostawy: Realizacja 360h
  • Dostawa: od 10,99 zł (Paczkomaty)
54,90 zł -30% 38,43 zł brutto / SZT
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 54,90 zł / SZT -30%
Produkt - zakładka 1
Atrakcyjne rabaty Atrakcyjne rabaty ponad 200 wydawców i producentów Najszersza oferta Solidne doświadczenie Solidne doświadczenie Szybka realizacja zamówień Szybka realizacja zamówień
Opis

Spojrzałem na wierzchołek. Wtargnęła chmura, a złowrogie dudnienie grzmotu rozeszło się echem po dolinie poniżej. Nie sposób było nie odczuwać respektu i podziwu dla skali tego, co rozpościerało się przede mną. Wiedziałem, że bezcelowe jest ocenianie sił i słabości tej gigantycznej góry, ponieważ wznoszący się przede mną szczyt nie zamierzał oceniać mnie. Zamiast oceny była burza inspiracji. Gdybym zdołał wykorzystać ducha góry, by stać się odpornym na ból, stres i strach, nic nie mogłoby mnie zatrzymać. Wówczas zadałem pytanie.

Czy mogę? A może nie?

Zainspirowała mnie idea zdobycia w szalonym tempie wszystkich czternastu najwyższych szczytów świata. Miałem nadzieję wspiąć się na nepalskie imponujące wierzchołki Annapurny, Dhaulagiri, Kanczendzongi, Mount Everestu, Lhotse, Makalu i Manaslu, popędzić na Nanga Parbat, Gaszerbrumy I i II, K2, Broad Peak w Pakistanie, a na końcu zdobyć niepokojące ośmiotysięczniki Tybetu - Czo Oju i Sziszapangmę.

Ale dlaczego?

Te miejsca należą do najbardziej niegościnnych na naszej planecie, a wyzwanie, jakie przed sobą postawiłem, z założeniem, że zrealizuję je w mniej więcej pół roku, większości ludzi może się wydać szaleństwem. Mnie jednak zdawało się szansą na udowodnienie światu, że wszystko - cokolwiek - jest możliwe, gdy w plan angażuje się serce i umysł.

NIRMAL „NIMS” PURJA MBE urodził się w Nepalu. Służył w brygadzie Gurkhów i w Special Boat Service,elitarnej jednostce Brytyjskich Sił Zbrojnych. Zrezygnował z pracy w wojsku,by skoncentrować się na pasji wspinaczkowej i eksploracyjnej. Zdobył wszystkieczternaście szczytów Korony Himalajów i Karakorum w nieco ponadsześć miesięcy — pobił dotychczasowy rekord o przeszło siedem lat.W styczniu 2021 roku wraz z dziewięcioma innymi Nepalczykami wspiął sięna K2, ostatni ośmiotysięcznik niezdobyty zimą.

Szczegóły
Cechy produktu
Kategoria:
Liczba stron:
  • 360
Kod EAN:
  • 9788328391017
Rok Wydania:
  • 2021
Typ oferty:
  • Pozostałe
Wydanie:
  • 1
Wydawnictwo:
Autor ksiązki:
Komponent opis:
Oprawa test:
Zapytaj o produkt
Dostawa
Paczkomaty : od 10,99 zł
Kurier DHL : od 16,00 zł
FEDEX : od 16,00 zł