tr?id=481253120167201&ev=PageView&noscript=1

Lektury i opracowania

Lektury i opracowania

Czytaj lektury i korzystaj z dobrych opracowań!

Przygotowujesz się do matury? A może jesteś rodzicem, który chce zachęcić dziecko do czytania? Sięgnij po opracowania lektur szkolnych, pomagające zrozumieć najtrudniejsze pojęcia zawarte w tekście i sens książek napisanych kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat temu. To dzieła, które ułatwiają obcowanie z literaturą najwyższej próby. Być może właśnie opracowania lektur sprawią, że oceny ucznia będą lepsze i przekona się do czytania najlepszych książek.

Opracowania lektur szkolnych dla wszystkich uczniów

Kanon literatury to lista książek, które zostały uznane przez znawców za te najważniejsze dla rodzimej i światowej kultury. Jednak trudno jest czasem zdanie specjalistów pogodzić z poglądem samych uczniów. To oni, bez względu na zainteresowanie tematem literatury, muszą zapoznać się treścią lektur. Będą od tej znajomości zależeć ich oceny i przyszłość w systemie edukacji.

Gdy tekst powieści lub dramatu jest napisany archaicznym językiem i sensu słów trzeba szukać między wierszami, uczniowie miewają trudności z udzieleniem nauczycielowi poprawnej odpowiedzi. Opracowania lektur szkolnych dają szansę zrozumieć przekaz najważniejszych książek i przybliżają np. kontekst historyczny. Bez znajomości podstawowej wiedzy dotyczącej danej epoki, wielkim wyzwaniem jest pojęcie wydarzeń fabularnych. Zwłaszcza, jeśli autor bezpośrednio odwołuje się do konkretnych faktów.

Równie enigmatyczne mogą być dla ucznia zagadnienia natury filozoficznej lub egzystencjalnej. Opracowania lektur pełnią funkcję pomocy dydaktycznej, dzięki której bez obecności nauczyciela można samodzielnie próbować zrozumieć intencje autora lub przeczytać komentarz eksperta. Dodatkowe informacje są napisane prostym i zrozumiałym językiem, aby każdy uczeń miał szansę zapamiętać kluczowe informacje i wykorzystać je  z korzyścią dla własnych ocen.

Ponadczasowe lektury dla wszystkich czytelników

Dla wielu osób myśl o pierwszym zetknięciu z najważniejszymi dziełami polskiej i światowej literatury przywołuje niemiłe wspomnienia. Często dopiero w dorosłym życiu docenia się kunszt pisarski mistrzów słowa. Warto jednak wracać do lektury książek, które uformowały wrażliwość kilku pokoleń i są inspirujące dla ludzi z różnych środowisk i kultur. W ten sposób możesz lepiej poznać swoje uczucie, emocje i myśli.

W księgarni internetowej Edugaleria.pl znajdują się lektury zarówno dla młodszej, jak i starszej generacji czytelników. Sięgnij raz jeszcze po książki należące do kanonu i czytaj je razem z dziećmi. Ten sposób wspólnego spędzania czasu może rozbudzić chęć poznawania literatury i zmienić nastawienie do lektur. Dla wielu będzie też okazją do ponownej analizy treści. Powrót po latach do książek takich jak np. „Mały Książę” raz jeszcze może być wspaniałą intelektualną przygodą!

Zgromadzone w katalogu Edugaleria.pl lektury są wydane w atrakcyjnej formie, w miękkiej lub twardej oprawie. Pamiętaj, że z jednej książki może korzystać kilka pokoleń, ponieważ kanon literatury rekomendowany dla podstawy programowej rzadko ulega poważnym zmianom.  Co więcej, współcześnie wydawnictwa dbają o to, aby książki zawierały ilustracje ułatwiające śledzenie przebiegu fabuły. To dla rodziców dodatkowy argument, aby przekonać swoje dzieci, że czytanie jest dobrą formą spędzania czasu.

Przejrzyj pełną ofertę katalogu Edugaleria.pl i wybierz opracowania lektur szkolnych, których potrzebujesz! W kategorii znajdziesz książki czytane w szkole podstawowej i w klasach szkół ponadpodstawowych. Wejdź na stronę i zamawiaj lektury z atrakcyjnym rabatem.

Pokaż wyniki (969)
Lektury i opracowania
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: