tr?id=481253120167201&ev=PageView&noscript=1

Kształcenie zawodowe

Kształcenie zawodowe

Kształcenie zawodowe – zamów podręczniki

Praktyczne przygotowanie do konkretnego zawodu to droga kariery, którą wybiera coraz więcej uczniów szkół ponadpodstawowych. Program nauczania obejmuje zarówno treści ogólne, jak i specjalistyczne, umożliwiające ubieganie się o uzyskanie dyplomu technika. Branżowe szkoły pozwalają nabyć konkretne umiejętności, co przyspiesza młodym ludziom możliwość wejścia na rynek pracy. Kształcenie zawodowe w szkole branżowej to świetna alternatywa dla wszystkich uczniów, którzy chcą jak najszybciej usamodzielnić się od rodziców.

Przedmioty dobierane są pod kątem specjalizacji typowej dla profilu danej placówki. W wielu przypadkach wymagania są nie mniejsze, niż w liceach ogólnokształcących.  Każdy uczeń powinien zaopatrzyć się w takie podręczniki do kształcenia zawodowego, które pozwolą mu opanować program nauczania stworzony dla danej szkoły branżowej. W tej kategorii księgarnii internetowej Edugaleria.pl znajdziesz materiały przygotowane m.in. dla adeptów branży budowlanej, hotelarskiej, rolniczej, ekonomicznej lub samochodowej.

Jakie wybrać podręczniki do kształcenia zawodowego?

Wybór materiałów dydaktycznych w naszej księgarni pozwala zaopatrzyć się w niezbędne podręczniki do kształcenia zawodowego. Dużą grupę produktów stanowią książki przygotowane dla branży budowlanej. Uczniowie mogą zapoznać się dzięki podręcznikom z podstawowymi informacjami dotyczącymi reguł bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto mają szansę dowiedzieć się, jak wykonywać i kontrolować roboty konstrukcyjno-budowlane, montażowe oraz wykończeniowe. Przyszli specjaliści w tej dziedzinie mogą z podręcznika czerpać informacje dotyczące chociażby sposobu montażu okładzin ściennych i płyt podłogowych lub reguł postępowania podczas rozbiórki budynków.

Czego jeszcze może dotyczyć kształcenie zawodowe i na jakich zagadnieniach skupiają się podręczniki dla uczniów szkół ponadpodstawowych? Sporo placówek prowadzi zajęcia ekonomicznie, gdzie przedmiotami jest m.in. organizacja sprzedaży, sprzedaż towarów, rachunkowość finansowa czy organizacja transportu. Można nie tylko uczyć się, jak zostać dobrym sprzedawcą. Pożądanymi przez rynek zawodami są księgowy, spedytor czy specjalista ds. administracji. W grupie podręczników dla branż ekonomicznych mogą też znaleźć się podręczniki do kształcenia zawodowego w zakresie finansów publicznych, tworzenia planu medialnego czy prowadzenia działalności handlowej.

Kształcenie zawodowe w innych branżach

Powyżej podajemy tylko wybrane przykłady podręczników, które wspierają kształcenie zawodowe. Branża budowlana i ekonomiczna jest najliczniej reprezentowana, lecz w księgarni internetowej Edugaleria.pl bez problemu znajdziesz książki przeznaczone dla innych specjalizacji. Osobną, bardzo dużą grupę stanowią podręczniki dla szkół gastronomicznych. Adepci szkół samochodowych mogą za to dzięki podręcznikom poznawać szczegółową budowę silników oraz skuteczne metody diagnostyczne. 

Oprócz tego w katalogu posiadamy materiały do nauki przystosowane dla uczniów szkół, które uczą zawodu fryzjera, kosmetyczki, informatyka oraz hotelarza. Treści zostały opracowane przez ekspertów i uwzględniają aktualną podstawę programową określoną dla danej specjalizacji. Dodatkowo oferujemy zestawy testów, które pomagają przygotować się do egzaminu zawodowego.

Warto pamiętać, że kształcenie zawodowe nie kończy się w momencie ukończenia szkoły branżowej. Każdy specjalista powinien stale poszerzać zakres wiedzy, dlatego zachęcamy do kupowania podręczników także osoby, które już mają dyplom technika. 

Pokaż wyniki (999)
Kształcenie zawodowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: