tr?id=481253120167201&ev=PageView&noscript=1

Podręczniki - Specjalne Potrzeby Edukacyjne

Specjalne Potrzeby Edukacyjne – zamów odpowiednie podręczniki

Społeczność uczniowska jest bardzo zróżnicowana. Składa się z dzieci i młodzieży, posiadające różne zainteresowania i odmienną wrażliwość. Proces integracji jest kluczowy, aby wspierać osoby, które mają Specjalne Potrzeby Edukacyjne (SPE). To pojęcie odnosi się do uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie lub zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Podręczniki dla dzieci i młodzieży, które mają specyficzne trudności w uczeniu się możesz już teraz zamówić w księgarni internetowej Edugaleria.pl!

Atrakcyjne kształcenie specjalne

Właściwa opieka sprawowana w odpowiednich warunkach i umiejętne dostosowanie treści pozwalają realizować kształcenie specjalne zarówno na etapie wychowania przedszkolnego, w szkole podstawowej oraz na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Zapewnienie dzieciom i młodzieży możliwości poznawania świata jest wielkim wyzwaniem dla wszystkich rodziców. Na szczęście mogą liczyć na wsparcie ekspertów, którzy znają specjalne potrzeby edukacyjne m.in. uczniów niesłyszących lub słabosłyszących, niewidomych i słabowidzących, niepełnosprawnych intelektualnie lub z niepełnosprawnością ruchową, a także dzieci np. z zaburzeniami zachowania i emocji.

Opracowane dla tej grupy materiały dydaktyczne uwzględniają specyficzne trudności w uczeniu się i zawierają treści spójne z właściwą podstawą programową. Atrakcyjna forma podania informacji wzmacnia efekty kształcenia, przez co specjalne potrzeby edukacyjne mogą być zaspokojone. Dla nauczyciela taki podręcznik jest nieocenionym wsparciem. Za sprawą przyjaznego układu treści i dodatkowych materiałów jest w stanie rozbudzać ciekawość świata równie skutecznie, jak dzieje się to w przypadku np. neurotypowych uczniów.

Specyficzne trudności w uczeniu się a oferta podręczników

W tej kategorii zgromadziliśmy podręczniki uznanych i cenionych wydawnictw edukacyjnych, dla których kształcenie specjalne nie jest nowym zagadnieniem. Na uwagę zasługuje między innymi seria Pewny Start, którą wprowadziło na rynek znane nauczycielom i rodzicom wydawnictwo Nowa Era. Doświadczeni twórcy podręczników przygotowali komplet materiałów na zajęcia. Książki wspierają m.in. funkcjonowanie osobiste i społeczne, rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz pobudzają kreatywność. 

Przygotowana na na osiem lat edukacji seria Pewny Start zawiera podręczniki dla osób, które mają specyficzne trudności w uczeniu się. Jak zapewnia wydawnictwo, dzieci i nastolatki mogą cieszyć się kształceniem w równym stopniu, co ich neurotypowi rówieśnicy. Do podręczników dołączone są też karty pracy i dodatkowe materiały, dzięki którym uczeń poznaje np. przedmioty codziennego użytku.

Podręczniki poruszają ponadto tematy związane z integracją i pomagają osiągnąć samodzielność. Dzięki nim dzieci i młodzież mają szansę poznać zasady bezpiecznego sposobu korzystania z Internetu, uczą się orientacji przestrzennej oraz mogą dowiedzieć się, jak wykonywać proste prace porządkowe. Takie przygotowanie pomaga funkcjonować społecznie i utrwala wiadomości przyporządkowane do programu nauczania.

Odkrywaj specjalne potrzeby edukacyjne z Edugaleria.pl

Zamawiaj podręczniki oraz inne materiały dydaktyczne zgromadzone w katalogu księgarni internetowej Edugaleria.pl. Kupuj książki online i wspieraj dziecko, które ma specjalne potrzeby edukacyjne. To miejsce, w którym odpowiednie treści znajdą zarówno rodzice, jak i nauczyciele. Jeśli szukasz konkretnego podręcznika, przejrzyj tę kategorię lub zapytaj naszych pracowników o dostępność danego produktu.

Pokaż wyniki (222)
Podręczniki - Specjalne Potrzeby Edukacyjne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: