Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział

Indeks katalogowy: 9788326841088

  • Dostępność: Dostępne
  • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
  • Dostawa: od 10,99 zł (Paczkomaty)
54,90 zł -25% 41,18 zł brutto / SZT
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 43,92 zł / SZT -6%
Produkt - zakładka 1
Atrakcyjne rabaty Atrakcyjne rabaty ponad 200 wydawców i producentów Najszersza oferta Solidne doświadczenie Solidne doświadczenie Szybka realizacja zamówień Szybka realizacja zamówień
Opis

TO JUŻ NIE POSZLAKI. EKKE OVERBEEK JAKO PIERWSZY PRZEDSTAWIA DOWODY NA TO, ŻE KAROL WOJTYŁA WIEDZIAŁ O PEDOFILII W KOŚCIELE, ZANIM ZOSTAŁ PAPIEŻEM. CO WIĘCEJ – BRAŁ UDZIAŁ W JEJ TUSZOWANIU.
Dziennikarskie śledztwo potwierdza, że jeszcze jako arcybiskup krakowski Wojtyła osobiście decydował o tym, że duchowni molestujący nieletnich mogli dalej pracować jako duszpasterze, czym narażał kolejne dzieci.
Kłamstwem jest, że Jan Paweł II dopiero w latach osiemdziesiątych dowiedział się o krzywdzie, która spotykała dzieci ze strony kleru. Zanim w USA pierwszy ksiądz katolicki został oskarżony, polscy biskupi, w tym przyszły papież, mieli już spore doświadczenie z procesami sądowymi przeciwko swym podwładnym.
Overbeek pokazuje, że polscy księża często pozostawali bezkarni, nawet wtedy, kiedy komunistyczne władze miały dowody, że dopuszczali się nadużyć.
Niderlandzki dziennikarz przez kilka lat poświęcał swój prywatny czas na badanie archiwalnych dokumentów, poszukiwanie świadków i rozmowy z nimi oraz na ułożenie wszystkich elementów w jedną klarowną i niepozostawiającą złudzeń całość.

EKKE OVERBEEK jest wieloletnim korespondentem w Europie Centralnej gazety „Trouw” i innych niderlandzkich mediów. W 2013 roku ukazała się jego książka Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią, która otworzyła oczy na fakt, że Kościół katolicki w Polsce ukrywa prawdę o skali nadużyć seksualnych wobec dzieci. Jest również współautorem pierwszego filmu na temat molestowania nieletnich w polskim Kościele Silence in the shadow of John Paul II (2013).

Imponująca praca. Dowody przedstawione w tej książce obciążają Jana Pawła II znacznie bardziej, niż mogłem to sobie wyobrazić.
Thomas Doyle, amerykański ksiądz prawnik, który ostrzegł papieża na przełomie 1984 i 1985 roku, co czeka Kościół, jeżeli nie podejmie kroków, aby zwalczyć nadużycia wobec nieletnich.

Jeśli książka Ekke Overbeeka Lękajcie się rozpoczęła debatę o kondycji moralnej polskiego kleru, to jego następna książka stanowi wstrząs sejsmiczny dla globalnego katolicyzmu.
Profesor Stanisław Obirek

W tej książce stawiam proste, podstawowe pytanie: Czy Karol Wojtyła wiedział o molestowaniu nieletnich przez duchownych, zanim został papieżem? Odpowiedź musi brzmieć: tak albo nie. Tertium non datur. Mógłby ktoś powiedzieć: to stare dzieje. Po co się tym zajmować? Dlaczego mam czytać historie sprzed pół wieku o jakichś księżach w kraju, którego już nie ma, w PRL-u? Ano dlatego, że te „stare dzieje” mają przełożenie na dzisiejsze życie. Dlatego, że setki tysięcy ofiar księży nie doczekały się sprawiedliwości. Dlatego, że skandale seksualne nadal niszczą Kościół. Nadal w wielu krajach, nie tylko w Polsce, Kościół tuszuje przestępstwa duchownych. Co więcej, obecny papież zdaje się brać udział w tym tuszowaniu, gdy chodzi o Jana Pawła II.
(fragment książki)

Szczegóły
Cechy produktu
Kategoria:
Liczba stron:
  • 528
Kod EAN:
  • 9788326841088
Rok Wydania:
  • 2023
Typ oferty:
  • Pozostałe
Wydanie:
  • 1
Wydawnictwo:
Autor ksiązki:
Komponent opis:
Wymiary ksiązki:
  • 210x135x32 mm
Oprawa test:
Zapytaj o produkt
Dostawa
Kurier DHL : od 16,00 zł
FEDEX : od 16,00 zł
Paczkomaty : od 10,99 zł